Historia

Jako fundacja działamy od lipca 2013. Wcześniej, przez ponad półtora roku działaliśmy jako stowarzyszenie zwykłe. W tym czasie, w ramach Strefy Vintage Art zajmowaliśmy się promocją rękodzieła, odkrywaniem pasji i talentów artystycznych. Były pokazy, spotkania, warsztaty dla dorosłych i dla dzieci.

Nasze początki, czyli dlaczego powstało Stowarzyszenie Odkryj Talent

Pewien mały chłopczyk, który nie potrafił ani mówić, ani chodzić i właściwie prawie się nie ruszał zgromadził wokół siebie wiele osób

maksiu_0 To był Maksio. Urodził się bardzo chory i przez całe życie wymagał intensywnej opieki.
Był rehabilitowany metodą Domana, co oznaczało ćwiczenia dwa razy dziennie po 2 godziny.
Każdorazowo były zaangażowane trzy osoby.Tych osób było dużo, zmieniały się, przychodziły nowe, ciągły ruch.

A Maksio rewanżował się za pomoc. To co dostawał wracało zwielokrotnione.

Dzięki niemu poznało się wiele osób. Bywało, że przy okazji ćwiczeń rozwiązywały się trudne sprawy, pojawiały się ciekawe pomysły. Wyszły na jaw różne zainteresowania, umiejętności, zdolności. Okazało się też, że to co dla jednych jest zupełnie zwyczajne, dla innych bywa odkryciem. Każdy ma coś ciekawego do zaoferowania tylko musi do tego dotrzeć. Sam albo przy pomocy innych.

I tak narodził się pomysł, żeby nie chować swoich talentów do szafy, tylko pokazać je światu. Jak się potrafi. Czy poprzez różnego rodzaju działalność plastyczną, rękodzieło, inspirujące rozmowy – możliwości jest wiele. Trzeba się tylko spotykać i nie bać się realizowania marzeń.

Maksio jest już aniołkiem, a Odkryj Talent to takie podziękowanie za Jego uśmiech.