0

Tytuł być może sugeruje niezbyt poważne zabawy przy użyciu cekinów, ale to nie do końca prawda.Zgadza się że w salonie urody i owszem jaja były :-), z tym że wszystko było związane że zbliżającą się wiosną i Świętami Wielkanocnymi. Dzięki uprzejmości właścicielki Salonu Silver zorganizowaliśmy

Warsztaty ozdób Wielkanocnych

Pomysł był taki, że zanim zaczniemy robić pisanki z jajek gotowanych na twardo możemy wcześniej przygotować trwałe pisanki nie do konsumpcji. Słowo ‘pisanka’ w tym przypadku nie do końca oddaje sposób ozdabiania styropianowych jajek. Żadnego bowiem malowania, gotowania w wywarach, wydrapywania bądź pokrywania woskiem. Chociaż wosk i salon kosmetyczny to by się jakoś zgadzało. Ale jednak nie. Żeby zrobić cekinowe jajko potrzebne były styropianowe atrapy prawdziwych, wstążki, szpilki i cekiny. I ktoś kto potrafi wytłumaczyć jak to się robi, gdyż warsztaty odbywały się w realu i nie były multimedialne.

Technika jest prosta- wstążeczki przyczepia się szpileczkami do styropianu, a potem ozdabia się cekinami również przy pomocy szpilek. Efekt końcowy w dużej mierze zależy od dokładności wykonania – wstążeczki lubią się marszczyć a cekiny nie zawsze równo się układają. W ciągu mniej więcej godziny każdemu udało się skończyć niepowtarzalne jajko w tonacji zielonożółtej – takie były z góry narzucone barwy klubowe. Jajka prezentowały się niezwykle efektownie. I te zrobione przez dorosłych i te przez dzieci. Na grupowym zdjęciu wszystkie wyglądają profesjonalnie.

W trakcie pracy, ponieważ sceneria sprzyjała opowieściom o najnowszych trendach w kosmetyce, rozpatrywano problem pracy kosmetyczki w aspekcie ‘robótkowym’. Chodziło o cierpliwość, żmudność i czasochłonność. Najbardziej pracochłonnym zabiegiem wydało się zagęszczanie rzęs. Przyklejanie włoska po włosku przy pomocy pęsety to jest coś. Nawet 3 godziny intensywnego dziergania. I dobry wzrok mile widziany.

Było tez o odmładzaniu skóry przy pomocy Arkana Skin Roller.

Dzięki 192 igiełkom można wykonać zabieg mezoterapii mikroigłowej. Co to takiego? Fachowo to przezskórna, głęboka regeneracja i odbudowa skóry połączona z aplikacją aminokwasów i kwasu hialuronowego. Po ponad godzinnej zabawie ze szpilkami i lekko pokłutych palcach panie z zaciekawieniem wysłuchały jakie efekty może przynieść takie profesjonalne mikronakłuwanie.

Fotorelację z warsztatów znajdziesz w naszej galerii